Zálogjog

A zálogjog a hitelszerződést biztosító kötelezettség. A területileg illetékes Földhivatalnál jegyezteti be a hitelt nyújtó bank a biztosítékként szolgáló ingatlan tulajdoni lapjára. Ha te, mint adós nem teljesíted a szerződés szerinti kötelezettséged, azaz nem fizeted a hitelt, a bank a jelzálogjog alapján elárvereztetheti az ingatlant.

A zálogjog abszolút hatályú, azaz mindenkire érvényes. Ha több fedezet is van a hitel mögött, akkor ezekre a bank egyetemleges jelzálogot jegyeztet be, azaz mindegyik ingatlanra rákerül ugyanaz a jelzálog.

CSOK Plusz Lakáshitel
  • 2,89%-os akciós kamattal, THM 2,98%
  • Akció a kezdeti díjakra
  • Online hiteligénylés piaci kamatozású jelzáloghitellel együtt
Érdekel
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Ez a férfi örül, mert megkapta az igényelt hitelt
    Lakáshitel

    Hiteligénylés vállalkozóként – mikor melyiket igényeljem?

    Ha magánjellegű céljaidat – például költözés, korszerűsítés, autóvásárlás, nagyobb családi esemény lebonyolítása – szeretnéd megvalósítani, akkor többféle lakossági hitel közül választhatsz még akkor is, ha saját vállalkozásodban dolgozol. A választékban nincs ugyan különbség, de mikor melyik hitel a megfelelő, és miben más ezeket vállalkozóként igényelni?

    frissítve: 2024. március 18.
  • Gránit Bank lakáshitel 2024 - kalkulátor és feltételek
    Lakáshitel

    Gránit Bank lakáshitel 2024 - kalkulátor és feltételek

    A Gránit Bank lakáshiteleket és szabad felhasználású jelzáloghiteleket is kínál. A hiteleket 10 éves kamatperiódussal kérheted. Minősített fogyasztóbarát lakáshitelt nem találsz náluk, CSOK Pluszt viszont igen, amit 12 hónap türelmi idővel törleszthetsz. A hiteligénylést intézheted otthonról is, csak a szerződéskötéshez kell személyesen megjelenned. Érdekelnek a részletes feltételek? Nézzük meg őket lépésről lépésre!

    frissítve: 2024. május 6.
  • Lakáshitel önerő nélkül nehezen megy az ilyen tervrajzon létező ingatlanokra
    Lakáshitel

    Lakáshitel önerő nélkül - lehetséges, mutatjuk hogyan

    Lakást szeretnél vásárolni, de nem tudod hogyan teremtsd elő az ehhez szükséges önerőt? Egyáltalán, miért kell a lakáshitelhez önerő, és a vételár mekkora rész legyen? Talán te is azt gondolod, hogy a lakáshitel önerő nélkül nem fog menni, mert a bankok egyre szigorúbbak. Szerencsére többféle megoldás is van. Összegyűjtöttük ezeket és lépésről lépésre elmagyarázzuk mindegyiket. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. május 6.